Nowe posty

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Czy jest szansa na wiz─Ö?
PostNapisane: 20 pa┼║ 2015 12:43 
Nowy

Do┼é─ůczy┼é(a): 20 pa┼║ 2015 12:35
Jechalam w zeszłym roku na program campower jako student 5 roku; wróciłam, nie obronilam sie i powtarzam rok, chciałabym w zwiazku z tym wrócić na camp jako campower.

Rozmawia┼éam juz z p. Iza i wiem, ze kwestia braku obrony i powtarzania przez to roku mo┼╝e byc dla konsula w─ůtpliwa i mog─Ö tej wizy nie dosta─ç.

Moje pytanie generalnie jest takie - sk─ůd konsul bedzie wiedzia┼é ze faktycznie startowa┼éas w zesz┼éym roku z 5 roku i teraz robi─Ö to samo? Dawa┼éo sie to info podczas aplikacji wizowej, bo nie pamietam :< dodam, ze w trakcie rozmowy pytam mnie na kt├│rym jestem roku i co b─Öd─Ö robi─ç jak wr├│c─Ö i powiedzia┼éam ze na 5 i b─Öd─Ö sie broni─ç - oni tam wprowadzaj─ů jakis transkrypt z rozmowy :p ?

Mo┼╝e juz kto┼Ť mia┼é podobna sytuacje i co┼Ť doradzi, bo jestem sk┼éonna zaryzykowa─ç

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 pa┼║ 2015 13:41 
Expert

Do┼é─ůczy┼é(a): 26 sty 2012 12:42
Ale powtarzasz caly rok, czyli chodzisz na przedmioty i bedziesz miala nowe oceny? Czy do uko┼äczenia masz tylko z┼éo┼╝enie pracy i obrone? Jesli to pierwsze to nie dojd─ů co i jak bylo kiedy (zawsze moglas studiowac drugi kierunek i stad tyle wlepek na legitce). Jesli to drugie, to sprawa watpliwa i wysokiego ryzyka - jesli konsul sam by doszedl, ze nie ma wpisow z ocenami. Generalnie teoretycznie mozesz jecha─ç, ale praktycznie jest jakie┼Ť tam ryzyko.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 pa┼║ 2015 15:36 
Nowy

Do┼é─ůczy┼é(a): 20 pa┼║ 2015 12:35
No w┼éa┼Ťnie mog─Ö podej┼Ť─ç do np trzech egz w zimie i wtedy b─Öd─Ö mie─ç ocenki w indeksie i sytuacja by┼éaby taka sama jak w zesz┼éym roku.

Pytanie tylko czy oni jako┼Ť to tam ogarniaja co m├│wi┼éam w zesz┼éym roku i sie wyda ze juz by┼éam na 5 roku i mia┼éam sie broni─ç a teraz przychodze i m├│wi─Ö to samo

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 pa┼║ 2015 04:51 
Expert

Nie dojd─ů. Ja w swojej karierze wznawialam studia i nie mialam aktualnych ocen w indeksie-mialam oceny do sem zimowego 2010, a wznawialam w zimie 2012 i jechalam w lecie. Jadac za 3 razem zaczynalam nowe studia, pierwszy rok tylko po to by jecha─ç, bo juz skonczylam tamte wznowione. Za kazdym razem mialam przygotowane co powiem, nigdy nikt nie dociekal. W 2012 nie zauwazono, ze oceny sa z 2010 (a index byl przegladany), zero pytan. Jesli niejako powtarzasz rok, beda oceny, to powinno byc ok. Jestes na 5r i sie bronisz, jak zapyta - mowisz jak bylo. Dziewczynie, ktora kiedys byla ze mna w konsulacie na informacje o powtarzaniu semestru/warunku facet odp "kazdemu sie moze zdarzyc". Poza tym, na Twoja korzysc dziala fakt, ze juz bylas i wrocilas, nie przesiedzialas, jakbys chciala zostac, to bys zostala. Inaczej patrza na to jak ktos jedzie pierwszy raz - lat powiedzmy 28, 1 rok studiow, same 3 w indexie i pierwsza aplikacja o wyjazd.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 pa┼║ 2015 02:31 
Obeznany

Do┼é─ůczy┼é(a): 05 mar 2012 22:03
Mam bardzo podobne pytanie - znajomy nie zaliczy┼é semestru letniego przed wakacjami 2015, jest aktualnie na urlopie dzieka┼äskim i wraca na poprawk─Ö tego semestru dopiero w lutym 2016, czyli nie b─Ödzie mia┼é ┼╝adnych ocen z zimowego. Czy mo┼╝e jecha─ç na w&t? Dodam, ┼╝e mia┼é wcze┼Ťniej wiz─Ö J1.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 pa┼║ 2015 03:25 
Expert

Mialam taka sytuacje w 2012 a jechalam pierwszy raz w 2012. Nie mialam ocen z zimowego, a na studia wracalam w lutym. Nikt się też tych rzeczy nie dopatrzyl, wiec nie umiem powiedziec jakby na to zareagowano. Pojechac pojechałam, jedynie do Ca dosylalam legitke jakos w marcu. Choc tez mowili mi, ze to jest ruletka. Bo byla. Znowu, na jego korzysc dziala to, ze juz byl.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 6 ] 

Nowe posty

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do:  
´╗┐ cron
Korzystanie z Witryny oznacza zgod─Ö na wykorzystywanie plik├│w cookie, z kt├│rych niekt├│re moga by─ç ju┼╝ zapisane w folderze Twojej przegladarki. Wi─Öcej informacji mo┼╝na znale┼║─ç w Polityce prywatno┼Ťci w sprawie ciasteczek. ┼üukasz Karwowski for Camp America

statystyka

Designed by Łukasz Karwowski for Camp America