Nowe posty

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: dokumanty do wizy - dostrczenie osoboste do biura CA
PostNapisane: 08 mar 2014 11:30 
Obeznany

Do┼é─ůczy┼é(a): 05 gru 2013 00:51
Czy ktos kiedys zanosi┼é dokumenty do wizy osobi┼Ťcie do biura CA? Mo┼╝na tak? Mi jest tak NAJWYGODNIEJ - jestem na miejscu w Krakowie b─Öd─ůc w centrum ganianie na poczt─Ö ┼╝eby wys┼éa─ç przesy┼ék─Ö kilka ulic dalej chyba ma ┼Ťredni sens... A na pewno b─Ödzie szybciej. Mamy na to tylko 5 dni, tak? Wliczaj─ůc w to sobot─Ö i niedziel─Ö robi si─Ö nieciekawie :/

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 08 mar 2014 13:51 
Expert

Do┼é─ůczy┼é(a): 26 sty 2012 12:42
To jest 5 dni roboczych. W praktyce chodzi o to, ┼╝eby aplikanci si─Ö spi─Öli i wys┼éali wszytsko w miar─Ö szybko, ┼╝eby oni od razu mieli dokumenty w podobnym momencie (gdzie np. w Krakowie spotkania ustalane by┼éy w ostatnim roku miastami np.jednego dnia byli wszyscy z woj. ┼Ťl─ůskiego). W rzeczywisto┼Ťci kole┼╝anka wysy┼éa┼éa np. po 2 tyg, zawsze mo┼╝esz te┼╝ do nich napisa─ç. Ja wysy┼éam zawsze od razu, bo po prostu chc─Ö mie─ç to z g┼éowy.
Tak, mo┼╝esz i┼Ť─ç osobi┼Ťcie jak najbardziej.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 08 mar 2014 16:42 
Obeznany

dzi─Ökuj─Ö! louder mog─Ö Ci─Ö o co┼Ť poprosi─ç, bo w┼éa┼Ťnie wpad┼éam w panik─Ö a widz─Ö, ┼╝e jeste┼Ť zorientowana. moja sytuacja wygl─ůda tak: w lipcu tego roku sko┼äczy┼éam jedne studia (licencjat) a teraz zacz─Ö┼éam in┼╝ynierskie. czyli w momencie wyjazdu nie b─Öd─Ö mie─ç uko┼äczonego ca┼éego pierwszego roku studi├│w a dopiero teraz trafi┼éam na info, ┼╝e trzeba :o trzeba? jezu naprawd─Ö nie lec─ů ludzie kt├│rzy s─ů na pierwszym roku? nie wiem mam nadziej─Ö, ┼╝e to tylko moja paranoja, bo w takim razie niby jakim cudem przesz┼éabym te wszystkie inne etapy i chocia┼╝by moja konsultantka nie zwr├│ci┼éaby na to uwagi :/

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 08 mar 2014 18:38 
Expert

W momencie wyjazdu na Campowera musisz by─ç najwcze┼Ťniej po 1 roku studi├│w tj. nie mo┼╝na jecha─ç je┼Ťli np. jeste┼Ť na studium w szkole policealnej w weekendy typu ┼╗ak itd, nie mo┼╝esz te┼╝ jecha─ç je┼Ťli zacz─Ö┼éa┼Ť studia, kt├│re w og├│le zaczynaj─ů si─Ö od pocz─ůtku w semestrze letnim tj teraz si─Ö zacz─Ö┼éy. Je┼Ťli jednak jeste┼Ť na 1 roku normalnych studi├│w zaczynaj─ůcych si─Ö w pa┼║dzierniku, to jedziesz normalnie, na in┼╝ynierze tak samo. Podczas wizyty w konsulacie/ambasadzie masz tylko ze sob─ů indeks z zaliczonym minionym semestrem zimowym. Ich interesuje konkretnie ostatni zaliczony semestr, niewa┼╝ne na kt├│rym roku jeste┼Ť, wa┼╝ne jest co robi┼éa┼Ť ostatnio, czy zaliczy┼éa┼Ť i aktualnie jeste┼Ť na kolejnym semestrze zapisana jako student. W praktyce nawet je┼Ťli zaliczy┼éa┼Ť ju┼╝ 2, 3 lata, to i tak mo┼╝esz mie─ç tylko wydruk ocen z usosa z semestru zimowego, kt├│ry min─ů┼é (z piecz─ůtk─ů dziekanatu). Wa┼╝na jest data i to, ┼╝e zaliczy┼éa┼Ť, bo samo podbicie legitymacji zawsze mo┼╝na sobie za┼éatwi─ç a oceny i piecz─ůtki niekoniecznie. Ty je┼Ťli sko┼äczy┼éas in┼╝yniera i jeste┼Ť na 1 sem magistra, to w konsulacie mo┼╝esz mie─ç oba indeksy, legitk─Ö, mo┼╝esz mie─ç wydruk, co chcesz.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 08 mar 2014 19:48 
Expert

Do┼é─ůczy┼é(a): 14 maja 2010 22:57
Te┼╝ nie s─ůdze by by┼é jaki┼Ť wi─Ökszy problem. We┼║ ca┼é─ů histori─Ö studi├│w ze sob─ů i powiedz, ┼╝e zrobi┼éa┼Ť lic, a teraz uzupe┼éniasz by mie─ç in┼╝.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 08 mar 2014 19:54 
Obeznany

Dzi─Ö-ku-j─Ö Wam! Bo troch─Ö si─Ö postresowa┼éam. Ale jak si─Ö okaza┼éo to moja paranoja ;) Bo w instrukcji wype┼éniania wniosku wizowego od CA jest napisane ┼╝e trzeba pokserowa─ç indeks/przynie┼Ť─ç wydruk z usosa za dwa poprzednie semestry... Chocia┼╝ te┼╝ wydawa┼éo mi si─Ö, ┼╝e mnie to nie obejmuje.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 08 mar 2014 19:57 
Expert

Tak, ma by─ç indeks albo dwa ostatnie semestry, no ale wiadomo ┼╝e jak kto┼Ť jedzie po 1 roku, to w momencie wizyty w ambasadzie min─ů┼é mu dopiero jeden semestr z ocenami. Spokojnie.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 mar 2014 22:07 
Wtajemniczony

Do┼é─ůczy┼é(a): 30 maja 2012 22:47
Podepne sie bo w sumie tez mam pytanie odnosnie dokumentu potrzebnego do wizy. Pisalem maila do CA ale drugi dzien czekam na odp wiec wkleje jego tresc tutaj.

"Witam, dzwonilem juz w tej sprawie ale opisalem ja dosyc pobieznie przez telefon, postaram sie tutaj ja dobrze opisac. Wyjezdzalem juz do USA z CA dwa razy. Podczas obu wyjazdow bylem karany. Pierwsza rozmowe z konsulem mialem w Krakowie, przetlumaczylem zaswiadcznie na angielski i dostarczylem, wszystko przebieglo spranie i dostalem wize. Rok pozniej rozmowe mialem juz w Warszawie. Przed ta rozmowa nie dostarczylem wcale zaswidaczenia o karalnosci, jednak zostalem umowiony na rozmowe, podczas ktorej konsul spytal o to zaswiadcznie, powiedzialem ze najpewniej jest w Krakowie bo przed rokiem tam mialem rozmowe. Wyszedl sprawdzic czy maja to na miejscu, po czym kazal doniesc przetlumaczone zaswiadczenie. Takie zaswiadczenie po jakims tygodniu przeslalem wam, nastepnie bez juz zadnej dodatkowej rozmowy dostalem wize. Teraz pytanie: czy istnieje mozliwosc sprawdzenia czy w ambasadzie w Warszawie maja te papiery z ubieglego roku? Pytam bo tlumaczenie tego to koszt okolo 200zl a wiadomo ze "piechota takie sumy nie chodza". Dodam iz placement juz mam, gdyz chce wrocic drugi raz na ten sam camp"

Ktos sie orientuje jak to wyglada?

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2014 00:58 
Expert

Tylko, ┼╝e od tego roku, tj od tego sezonu za┼Ťwiadczenie o niekaralno┼Ťci nie jest ju┼╝ wa┼╝ne 2 lata a jedynie rok, wi─Öc co sezon trzeba dostarcza─ç nowe.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2014 09:52 
Expert

Ale jemu bardziej chodzi o to t┼éumaczenie. Normalne za┼Ťwiadczenie za 5 dych dostaje normalnie- pytanie czy trzeba t┼éumaczenie tego samego tekstu za 2 st├│wy.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2014 10:32 
Wtajemniczony

Tak, chodzi mi o to tlumaczenie. Zaswiadczenie bylo wazne kiedys 2 lata? Mi cos sie obilo ze 3 miesiace... Jesli w tej chwili jest wazne rok, to te brane w ubieglym roku powinno byc jeszcze wazne.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2014 11:32 
Expert

Jest wa┼╝ne rok, wiec je┼Ťli dostarczy┼ée┼Ť w zesz┼éym roku w okolicach marca, to teraz traci wa┼╝no┼Ť─ç. Trzeba co roku dawa─ç. Niestety jasnej odpowiedzi co do t┼éumaczenia nie dostaniesz tutaj- nie wiemy. I w biurze CA te┼╝ pewnie nie wiedz─ů, wi─Öc zwlekaj─ů z odpowiedzi─ů. Mog─ů sie pr├│bowa─ç dopyta─ç w ambasadzie czy to maj─ů i czy musisz nowe. To trwa. Przygotuj si─Ö jednak na wyrabianie tego... Pomimo, ze za┼Ťwiadczenie wygl─ůda tak samo i jest inna data, wi─Öc t┼éumaczenie te┼╝ bedzie tak samo wygl─ůda┼éo. Ale wiesz... Amerykanie lubi─ů dba─ç o szczeg├│┼éy itd.

Teraz pytanie inne... czy nie lepiej zamiast zamawia─ç za┼Ťwiadczenie po angielsku w s─ůdzie, wzi─ů─ç po polsku, i┼Ť─ç do t┼éumacza przysi─Ög┼éego i zrobi─ç opiecz─Ötowane, wypasione t┼éumaczenie za 25z┼é? Nie nada sie takie?

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2014 13:09 
Expert

Jest wa┼╝ne sezon, czyli dlatego m├│wimy "rok". Za sezon 2013 dostarcza┼ée┼Ť to wyrabiane w 2012 lub 2013, teraz na sezon 2014 musisz mie─ç NOWE, nawet je┼Ťli poprzednie wyrabia┼ée┼Ť w kwietniu 2013, to teraz masz po prostu nowy sezon.
No w┼éa┼Ťnie, te┼╝ mnie dziwi─ů koszta, nie dalej jak wczoraj t┼éumaczy┼éam za┼Ťwiadczenie z polskiego u t┼éumacza przysi─Ög┼éego za 30 z┼é.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2014 13:12 
Wtajemniczony

Chce zrobic tak jak mowicie, przetlumaczyc. Nie wiem gdzie wy to tlumaczycie ale w Warszawie najtansze "przysiegle" tlumaczenie jakie znalazlem to 45zl brutto za strone (1125 znakow bodajrze), moj papier z wyjasnieniami to 4 strony.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2014 16:01 
Expert

Aaa, no bo normalne zaswiadczenie ma jedn─ů.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 kwi 2014 17:19 
Pocz─ůtkuj─ůcy

Do┼é─ůczy┼é(a): 05 lut 2014 18:14
Jak wygl─ůda procedura ubiegania si─Ö o wiz─Ö? Krok po kroku, bo juz si─Ö pogubi┼éam :( Wiem, ┼╝e na pocz─ůtku musz─Ö wype┼éni─ç DS-160 online a pozniej?

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 kwi 2014 18:09 
Expert

- dostajesz mailem wszelkie instrukcje w pdf, broszura o informac jach ambasady itd.
- drukujesz ostatnia strone, ktora zostanie wygenerowana tzw. Confirmation page - strona z podstawowymi danymi plus zdjecie. Strone mozesz miec rowniez wyslana na maila.
-musisz sobie przygotowac : wypelniony drukowanymi formularz uczestnika, ktory bedzie w mailu, confirmation page, 1 zdjecie wizowe spelniajace wymogi, dowod wplaty za wize zrobiony wg podanych w instrukcji procedur., paszport. Jesli dostarczasz papiery osobiscie, to odpisz na maila, z ktorego dostalas info o procedurze, jesli go nie masz to w krakowie : visakrk@,campamerica.pl, jesli wysylasz to do wawy lub kraka - w zaleznosci gdzie chcesz miec wizyte na adresy podane w informatorze.
Potem dostajesz w ciagu mysle 2 tyg info o wixycie, czytasz informacje ambasady, zabierasz index legitymacje i jedziesz na rozmowe.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 kwi 2014 18:51 
Pocz─ůtkuj─ůcy

Do┼é─ůczy┼é(a): 05 lut 2014 18:14
Nie dostalam takiego maila wiec zaraz się o to upomnę :) dzięki louder :) bo juz spanikowałam :p

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 kwi 2014 22:58 
Expert

Nie upominaj sie, sami wysla gdy nadejdzie czas.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 kwi 2014 11:05 
Expert

Ta? :mrgreen: Jak moje DS do sprawdzenia... ? :roll:

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 20 ] 

Nowe posty

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 2 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do:  
´╗┐
Korzystanie z Witryny oznacza zgod─Ö na wykorzystywanie plik├│w cookie, z kt├│rych niekt├│re moga by─ç ju┼╝ zapisane w folderze Twojej przegladarki. Wi─Öcej informacji mo┼╝na znale┼║─ç w Polityce prywatno┼Ťci w sprawie ciasteczek. ┼üukasz Karwowski for Camp America

statystyka

Designed by Łukasz Karwowski for Camp America