Nowe posty

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 31 ] 
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: op┼éata za wiz─Ö (kto jeszcze nie dokona┼é?)
PostNapisane: 15 maja 2013 12:19 
Pocz─ůtkuj─ůcy

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 maja 2013 12:05
Witam,
sytuacja zmusza mnie do podj─Öcia drastycznych krok├│w. Rezygnacji z wyjazdu.

W zwi─ůzku z tym pytanie- czy kto┼Ť z was nie wp┼éaci┼é jeszcze do ambasady (lub konsulatu) pieni─Ödzy za wiz─Ö? (a ma placement i oczekuje na uruchomienie ca┼éej procedury wizowej)

Jestem w stanie um├│wi─ç si─Ö na "oddanie" mojego op┼éaconego miejsca w ambasadzie/konsulacie w zamian za zwrot r├│wnowarto┼Ťci op┼éaty wizowej. Tylko tak mog─Ö odzyska─ç swoje pieni─ůdze :cry: Was to nic nie kosztuje, a u mnie b─Ödziecie mieli d┼éug wdzi─Öczno┼Ťci.

Ch─Ötnych na taki pomocny uk┼éad prosz─Ö o kontakt. Mo┼╝e sami macie znajomych, kt├│rzy s─ů ch─Ötni?

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2013 12:52 
Expert

Do┼é─ůczy┼é(a): 14 maja 2010 22:57
Nie chc─Ö Ci─Ö martwi─ç, ale chyba jednak masz wtopione... Czy biuro Ci tak doradzi┼éo? Je┼Ťli tak i oni pomog─ů Ci to odkr─Öci─ç to ok, ale je┼Ťli to Tw├│j pomys┼é, to chyba nie da rady... :roll:
Rok temu nie by┼éoby problemu ┼╝adnego, bo przynosi┼ée┼Ť tylko dow├│d z poczty i po sprawie. W tym roku troch─Ö pozmieniali. Nie wiem czy zauwa┼╝y┼ée┼Ť jak p┼éaci┼ée┼Ť, ale konkretna wp┼éata by┼éa przypisana do konkretnego numeru paszportu... NAWET je┼Ťli p┼éaci┼ée┼Ť w banku pocztowym to drukowa┼éo si─Ö jeden konkretny formularz. Takze nei wiem czy da rad─Ö...

A c├│┼╝ to si─Ö stan─Ö┼éo, ┼╝e nie jedziesz? Mo┼╝e jednak warto to przemy┼Ťle─ç. Zmieni─ç daty i wr├│ci─ç wcze┼Ťniej itp. ?

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2013 13:07 
Expert

Do┼é─ůczy┼é(a): 26 sty 2012 12:42
Peter87 napisał(a):
A c├│┼╝ to si─Ö stan─Ö┼éo, ┼╝e nie jedziesz? Mo┼╝e jednak warto to przemy┼Ťle─ç. Zmieni─ç daty i wr├│ci─ç wcze┼Ťniej itp. ?

!!! Dobrze gada.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2013 18:10 
Pocz─ůtkuj─ůcy

Biuro o wszystkim wie i w razie czego s┼éu┼╝─ů pomoc─ů. Powodem zmiany decyzji s─ů komplikacje na studiach. Ostatecznie pojad─Ö, ale du┼╝o ryzykuj─Ö :roll:

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2013 18:34 
Expert

Jako studentka po przej┼Ťciach, mo┼╝esz wznowi─ç studia dwa razy ;), wznowienie semestru jest bezp┼éatne :mrgreen: .

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2013 19:03 
Expert

Bo si─Ö ludzie zapisuj─ů na jakie┼Ť dziwne uczelnie jak Dolno┼Ťl─ůski Uniwersytet Przyrodniczo- Agrarny (w skr├│cie DUPA)* i potem maj─ů problemy ze wszystkim. Ja poszed┼éem do prywaciarza i mam spok├│j :twisted:

*Nie, na szcz─Ö┼Ťcie na nazwa nie przesz┼éa i zosta┼é Uniwersytet Przyrodniczy we Wroc┼éawiu

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2013 08:38 
Pocz─ůtkuj─ůcy

na prywatnych nie macie usosa? (ten popie******y system rozliczania ocen). Jestem na Uniwersytecie Warmi┼äsko-Mazurskim i gdybym chcia┼é przed┼éu┼╝y─ç sobie sesj─Ö na pa┼║dziernik to mog─Ö cmokn─ů─ç si─Ö w d....

CAŁY CZAS SZUKAM KOGOŚ ZAINTERESOWANEGO PRZEDMIOTOWĄ ZAMIANĄ Z TEGO TEMATU.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2013 10:18 
Expert

Kiedy ko┼äczysz camp? To sobie zmie┼ä dat─Ö powrotu na wrzesie┼ä, wprawdzie to b─Ödzie koszt, ale nieznaczny w por├│wnaniu do tego, co w┼éo┼╝y┼ée┼Ť w wyjazd. Druga kwestia, kiedy zacz─ů┼ée┼Ť prowadzi─ç rozmowy z wyk┼éadowcami, w sprawie wcze┼Ťniejszych zalicze┼ä? Bo ja na pierwszych zaj─Öciach, do tego zawsze chodz─Ö i drugi raz jad─Ö 25 maja. I to nie jest prawda, ┼╝e przy usosie nie mo┼╝na zalicza─ç niczego w pa┼║dzierniku. Ja w zesz┼éym roku zdawa┼éam egzamin z angielskiego, w uzgodnieniu z wyk┼éadowc─ů w pa┼║dzierniku, a w podaniu uwzgl─Ödni┼éam fakt tego, ┼╝e prowadz─ůcy zaj─Öcia tak si─Ö ze mn─ů um├│wi┼é, co wi─Öcej w pa┼║dzierniku zalicza┼éam to jako pierwszy termin! Oczywi┼Ťcie do podania do prodziekana dodajesz za┼Ťwiadczenie od CA, kt├│re mog─ů Ci wys┼éa─ç na maila, ┼╝e bierzesz udzia┼é w programie.
Teraz mi si─Ö przypomnia┼éo, ┼╝e przecie┼╝ jak jeste┼Ť jeszcze przed wizyt─ů ws. wizy, to po spotkaniu dopiero podajesz ostateczn─ů dat─Ö powrotu i zmiany do czasu wizyty s─ů darmowe.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2013 10:31 
Pocz─ůtkuj─ůcy

louder- nie wiem od czego to zale┼╝y. By┼éem dzisiaj rano u samego dziekana z podaniem. Nie wiele m├│g┼é zrobi─ç. Sam nawet pofatygowa┼é si─Ö w moim imieniu do dziekanatu zapyta─ç si─Ö czy da si─Ö co┼Ť zrobi─ç. Nic nie mog─ů zrobi─ç. W poprzednich latach kiedy wchodzi┼é usos pozwalali ludziom na takie sesyjne roszady. Teraz stanowczo m├│wi─ů nie. Mia┼ébym czas do 14 czerwca, by wszystko pozalicza─ç. Tylko ja planowa┼éem wr├│ci─ç jako┼Ť ok 7-8 wrze┼Ťnia. Nie ma takiej opcji nawet z mojej strony, ┼╝eby si─Ö wyrobi─ç, gdyby nie ten usos.. Akurat w tym roku.. Opr├│cz jednego przedmiotu, kt├│ry na pewno mia┼ébym wrzucony na wrzesie┼ä istnieje ryzyko, ┼╝e teraz nie pozaliczam wszystkich(4) egzamin├│w. Do tego dochodzi jeszcze oddanie rozdzia┼é├│w pracy magisterskiej, bo promotor si─Ö uwzi─ů┼é. Nie wiem jak jest na innych uniwerkach, ale na moim wydziale (Prawa) wszystko musi przebiega─ç oczywi┼Ťcie zgodnie z zasadami i terminami. Dzi─Ökuj─Ö bardzo za takie studia.. Nie daj─ů mo┼╝liwo┼Ťci rozwija─ç swoich zainteresowa┼ä..

edit: camp kończę 19 sierpnia

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2013 10:34 
Expert

No, ale we wrze┼Ťniu nie mo┼╝esz tego zrobi─ç, a teraz zaliczy─ç chocia┼╝ cz─Ö┼Ť─ç i napisa─ç prac─Ö?

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2013 11:42 
Pocz─ůtkuj─ůcy

nie zd─ů┼╝─Ö si─Ö przygotowa─ç do poprawek i nie b─Öd─Ö mia┼é ┼╝adnych materia┼é├│w edukacyjnych w usa w tym do magisterki, a ju┼╝ tam i po powrocie czasu, by wszystkim si─Ö zaj─ů─ç. Sam teraz zasuwam jak g┼éupi z zaliczeniami, ale nauka do 4 egzamin├│w i kilku innych zalicze┼ä ─çwicze┼ä nie trwa dnia lub dw├│ch, a tydzie┼ä b─ůd┼║ dwa.

2 czerwca bym ju┼╝ wylatywa┼é. No nic, klamka prawie zapad┼éa. Komu┼Ť zrobi─Ö prezent i dostanie placement w moje miejsce. Oczywi┼Ťcie z programu nie rezygnuj─Ö, a jedynie z tego placementu i zmieniam dat─Ö gotowo┼Ťci do pracy. Bo teoretycznie w drugiej po┼éowie czerwca powinienem mie─ç ju┼╝ klarown─ů sytuacj─Ö. Zamknijmy dyskusj─Ö na tym po┼Ťcie, bo temat dotyczy czego innego :).

Pozdrawiam

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2013 12:14 
Expert

Co to usos? :shock:

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2013 15:29 
Expert

Do┼é─ůczy┼é(a): 20 lut 2011 12:52
uniwersytecki system obsługi studenta

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2013 19:10 
Wtajemniczony

Do┼é─ůczy┼é(a): 05 kwi 2013 17:33
USOS to system komputerowy, kt├│rym zarz─ůdza cz┼éowiek! I tutaj terminy naprawd─Ö s─ů instrukcyjne ;p -te┼╝ prawo, ale w Poznaniu. U nas stron─ů techniczn─ů zajmuje si─Ö jedna pani, ale tak naprawd─Ö wszystko pozostaje w r─Ökach dziekana, a cz─Ö┼Ťciej nawet w r─Ökach... pani z dziekanatu. Id┼║ i porozmawiaj jeszcze raz. USOS jest tylko takim opakowaniem. Zawsze przecie┼╝ mo┼╝na dopisa─ç si─Ö ponad limit do grupy zaj─Öciowej, zmieni─ç po czasie termin egzaminu etc., ale trzeba mie─ç na to zgod─Ö odpowiedniej osoby.
To by┼éoby co najmniej dziwne, gdyby┼Ť nie m├│g┼é przed┼éu┼╝y─ç sesji. Moi znajomi, maj─ůcy mniej lub bardziej uzasadnione powody, zdawali egzaminy nawet w listopadzie jeszcze.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2013 19:33 
Expert

To ja takie co┼Ť te┼╝ chyba mam... U mnie nawet indeksu nie ma :shock:

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2013 20:02 
Obeznany

Do┼é─ůczy┼é(a): 28 mar 2013 20:31
Te┼╝ jestem na prawie i te┼╝ ju┼╝ wiem, ┼╝e nie zd─ů┼╝─Ö prawdopodobnie z po┼éow─ů egzamin├│w, ale trudno - 150 z┼é za warunek i zdaje si─Ö za rok, mam nadziej─Ö przynajmniej, ┼╝e b─Ödzie warto :) By┼é kto┼Ť z Was w podobnej sytuacji, ┼╝e odpu┼Ťci┼é egzaminy na rzecz W&T? : :twisted:

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2013 20:18 
Expert

Ja w tym roku odpuszczam obron─Ö i mam zamiar to zrobi─ç do ko┼äca 2013 :). Porozmawiaj z wyk┼éadowcami i je┼Ťli w dziekanacie nie pozwol─ů z┼éo┼╝y─ç podania teraz, to we wrze┼Ťniu id┼║ z podaniem o przed┼éu┼╝enie sesji. Wracasz do PL oko┼éo 10 wrze┼Ťnia, sesje przed┼éu┼╝asz do powiedzmy 15 pa┼║dziernika, jak chcesz to si─Ö wyrobisz.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2013 20:27 
Obeznany

Raczej nie ma szans, ta sama sytuacja co autor tematu - USOS :evil: Poza tym m├│j wydzia┼é jest lekko po**bany, wi─Öc tym bardziej :) Do Polski wracam 10/11 wrze┼Ťnia, sesja poprawkowa do 17.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2013 22:34 
Expert

Sesja do 17 wrze┼Ťnia? Przecie┼╝ rok akademicki WSZ─śDZIE KO┼âCZY si─Ö 30. Kwestia dogadania ustnego z wyk┼éadowcami plus pok├│j prodziekana wydzia┼éu, a potem we wrze┼Ťniu stosowne pismo o ew. przed┼éu┼╝enie sesji do po┼éowy pa┼║.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2013 22:56 
Obeznany

U mnie w regulaminie studi├│w jest napisane, ┼╝e do 24 wrze┼Ťnia wszystkie oceny maj─ů by─ç wpisane do USOS-a, sesja dla dziennych trwa od 03-17.09, p├│┼║niej nie mo┼╝na ju┼╝ przeprowadza─ç egzamin├│w. Co do kwestii "dogadania" si─Ö z egzaminatorami, to jeden ziomek nie pozwoli┼é mi nawet zdawa─ç przedterminu bez pi─ůtki z ─çwicze┼ä, bo to u niego wym├│g :( Pewnie studiujecie na prywatnych, wi─Öc macie troch─Ö inne spojrzenie i zazdroszcz─Ö :?

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2013 23:04 
Expert

Publiczna. Nie rozumiem tylko jednego - skoro wiedzia┼ée┼Ť, ┼╝e Twoja uczelnia jest 'specyficzna' i ma twarde zasady, to dlaczego aplikuj─ůc poda┼ée┼Ť tak wczesny mo┼╝liwy wylot i udzia┼é w programie?

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2013 23:42 
Obeznany

Normalnie sko┼äczy┼ébym sesj─Ö 27 czerwca, wi─Öc mia┼ébym niewielkie szanse na wyjazd. Poza tym, jak pisa┼éem chyba dwa posty wcze┼Ťniej warunek to te┼╝ jest opcja i dziwie si─Ö, ┼╝e ludzie z niej nie korzystaj─ů. ;) Doliczasz 150 z┼é do koszt├│w programu, zdajesz przedmiot w nast─Öpnej sesji. U mnie na kierunku na wydziale warunek i tak pr─Ödzej czy p├│┼║niej czeka wi─Ökszo┼Ť─ç.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 maja 2013 09:10 
Expert

Czyli rozumiem, ┼╝e jednak jedziesz? :)

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 maja 2013 10:49 
Obeznany

Chyba pomyli┼éa┼Ť mnie z autorem tematu :P Ja ani przez chwil─Ö nie my┼Ťla┼éem o rezygnacji :D

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 maja 2013 11:04 
Expert

:oops:

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 maja 2013 23:13 
Pocz─ůtkuj─ůcy

ju┼╝ mia┼éem tu nie wchodzi─ç, bo zrezygnowa┼éem z placementu, ale w kwestii wyja┼Ťnienia:

z wi─Ökszo┼Ťci przedmiot├│w, kt├│re zdaj─Ö nie ma warunk├│w(tzw. przedmioty sekwencyjne). Druga sprawa to, ┼╝e nie zamierzam bawi─ç si─Ö w warunki i bronienie si─Ö przez nie we wrze┼Ťniu, skoro mog┼éem (przynajmniej do niedawna) zdawa─ç egzaminy nawet i w pa┼║dzierniku/listopadzie jak to moi znajomi robili w poprzednim roku akademickim a w┼éa┼Ťciwie na pocz─ůtku tego akademickiego roku, i nic by mnie to nie kosztowa┼éo. Dlatego zdecydowa┼éem si─Ö na do┼Ť─ç wczesny wylot, bo wiedzia┼éem, ┼╝e pozwolenie na przyspieszon─ů sesj─Ö dostan─Ö i w razie gdyby co┼Ť nie wysz┼éo mog─Ö zdawa─ç egzaminy w miesi─ůcach jesiennych. Uzna┼éem, ┼╝e dla formalno┼Ťci p├│jd─Ö z podaniem do dziekanatu. Formalno┼Ť─ç okaza┼éa si─Ö konieczno┼Ťci─ů. By┼éem u dziekana osobi┼Ťcie, a on sam poszed┼é zapyta─ç si─Ö "pani Jadzi" obs┼éuguj─ůcej komputer czy da rad─Ö co┼Ť z tym zrobi─ç. Niestety.

Pieni─ůdze za wiz─Ö b─Öd─Ö mie─ç zwr├│cone. Tyle dobrego. Poza tym zmieni┼éem dat─Ö wylotu na 25.06 z nadziej─ů, ┼╝e pozaliczam jednak wszystko jeszcze przed wakacjami, co oczywi┼Ťcie znacz─ůco zmniejszy szans─Ö na placement.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 maja 2014 21:18 
Wtajemniczony

Do┼é─ůczy┼é(a): 20 mar 2013 23:36
Mogliby┼Ťcie mi tylko potwierdzi─ç, czy dobrze zrozumia┼éem, ┼╝e to:
http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/Fee160.pdf
zanosi si─Ö do banku i wp┼éaca tam kas─Ö? Dlaczego w og├│le s─ů iksy zamiast numeru konta? :x

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 maja 2014 22:59 
Wtajemniczony

Do┼é─ůczy┼é(a): 25 lut 2014 23:44
Te XXX to zabezpieczanie. W plac├│wce banku pocztowego wszystko wiedz─ů :)

Cytuj─ůc:

Cytuj:
Ze względów bezpieczeństwa numer konta na bankowym druku opłaty wizowej zawiera XXX zamiast cyfr. Jest to prawidłowe i bank uzna ten dokument za ważny.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 maja 2014 16:54 
Wtajemniczony

Do┼é─ůczy┼é(a): 20 mar 2013 23:36
Dzi─Öki! 8-)

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 maja 2014 18:50 
Wtajemniczony

Do┼é─ůczy┼é(a): 16 sty 2013 23:53
ja mam w┼éa┼Ťnie problem z tym plikiem poniewa┼╝ komputer si─Ö burzy ┼╝e nie nie jest obs┼éugiwane wype┼énianie formularzy i nie moge tego odpalic ;/
pomo┼╝e kto┼Ť?

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 maja 2014 19:43 
Wtajemniczony

Do┼é─ůczy┼é(a): 16 sty 2013 23:53
ju┼╝ nie wa┼╝ne :)

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 31 ] 

Nowe posty

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 3 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do:  
´╗┐
Korzystanie z Witryny oznacza zgod─Ö na wykorzystywanie plik├│w cookie, z kt├│rych niekt├│re moga by─ç ju┼╝ zapisane w folderze Twojej przegladarki. Wi─Öcej informacji mo┼╝na znale┼║─ç w Polityce prywatno┼Ťci w sprawie ciasteczek. ┼üukasz Karwowski for Camp America

statystyka

Designed by Łukasz Karwowski for Camp America