Nowe posty

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 55 ] 
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: pytanie do formularza wizowego
PostNapisane: 18 mar 2013 16:27 
Expert

Do┼é─ůczy┼é(a): 14 wrz 2012 12:37
ÔÇ×Were you previously employed?ÔÇŁ- czy tu chodzi o zatrudnienie w USA? czy w og├│le?:P i czy podawa─ç wszytsko, czy tylko takie kt├│re s─ů udokumentowane itd?;)

Ostatnio edytowano 18 mar 2013 16:39 przez obi-wan, ┼é─ůcznie edytowano 1 raz

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 mar 2013 16:33 
Wtajemniczony

Do┼é─ůczy┼é(a): 29 gru 2012 14:22
ja wpisałam prace nie-w-usa
masz tylko dwa miejsca wiec sie nie rozpiszesz ;-)

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 mar 2013 16:40 
Expert

oni to jako┼Ť sprawdzaj─ů? czy sie robilo normalnie czy na czarno itd?;p

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 mar 2013 16:44 
Wtajemniczony

no jak pracowa┼ée┼Ť na czarno to jak maj─ů to sprawdzi─ç :P
ale my┼Ťl─Ö, ┼╝e lepiej poda─ç jak najprawdziwsze dane z mo┼╝liwo┼Ťci─ů ewentualnej weryfikacji, to z czego si─Ö rozlicza┼ée┼Ť etc

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 mar 2013 16:45 
Expert

a w formularzu jest data lotu powrotnego , a nie jest jeszcze ona ustalona, to zostawi─ç puste pole? czy jak?:)

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 mar 2013 16:59 
Wtajemniczony

jak nie jest ustalona?
musisz si─Ö zastanowi─ç i j─ů poda─ç, bo po rozmowie w ambasadzie ju┼╝ nie b─Ödzie mo┼╝na zmieni─ç chyba, ┼╝e chcesz p┼éaci─ç za przebookowanie

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 mar 2013 17:02 
Wtajemniczony

Do┼é─ůczy┼é(a): 13 lut 2013 15:45
Konkretna data powrotu do Polski przecie┼╝ nie jest ustalona jeszcze. Podawali┼Ťmy tylko "date due home" przy wype┼énianiu aplikacji ale ta data nie jest ostateczna.

Poza tym jakie przebookowanie? Przecie┼╝ to nie Ambasada ustawia nam lot tylko CA.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 mar 2013 17:11 
Wtajemniczony

date due home - okre┼Ťlamy dat─Ö, kiedy nam odpowiada ┼╝eby wraca─ç do domu, jedni chc─ů zosta─ç po campie i zwiedza─ç, inni musz─ů/ chc─ů od razu wraca─ç.
Mo┼╝e ja ┼║le rozumiem, ale zdaje si─Ö, ┼╝e je┼Ťli wpiszesz date due home 20.09 to na tak─ů dat─Ö otrzymujesz bilet powrotny... ?
To, ┼╝e bilety kupuje CA nie ma znaczenia, najwidoczniej ambasada chce wiedzie─ç kiedy wracamy.
cz─Ö┼Ť─ç e-maila od Koordynatora CA:
"Witam, data powrotu musi by─ç ustalona najp├│xniej do wizyty w ambasadzie."

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 mar 2013 17:13 
Expert

Do┼é─ůczy┼é(a): 26 sty 2012 12:42
No, je┼Ťli nie ostateczna, to wpisz t─Ö kt├│r─ů masz, daty mo┼╝esz zmienia─ç do po┼éowy kwietnia (tak dzi┼Ť powiedzia┼éo biuro). W zesz┼éym roku jak ja lecia┼éam 25 maja, to pojawi┼éo mi si─Ö w aplikacji, ┼╝e 'mo┼╝esz zmienia─ç dat─Ö do 13 kwietnia, kole┼╝anka lec─ůca 13.06 mog┼éa zmienia─ç do 1 maja. W praktyce po spotkaniu wizowym pobierano jeszcze raz daty i dopiero po tym ustalali ostateczne loty, sekwencje itd, podczas gdy wcze┼Ťniej pojawia┼éy si─Ö wstepne rezerwacje w aplikacji.
Biuro og├│lnie wprowadza w b┼éad, sami nie wiedz─ů co g┼éosi─ç w kwestiach, kt├│re nie s─ů dok┼éadnie nigdzie opisane itd. Jeszcze dwa tygodnie temu telefonicznie m├│wiono 'nie p├│┼║niej ni┼╝ wizyta w ambasadzie', dzi┼Ť 'po┼éowa kwietnia'.
Czy by┼ée┼Ť zatrudniony - tak, w Polsce, nie sprawdzaj─ů raczej...
O przebukowanie chodzi, ┼╝e je┼Ťli b─Ödziesz chcia┼éa zmienia─ç loty za po┼Ťrednictwem CA po deadline dotycz─ůcym ustalania dat, czyli 'po┼éowa kwietnia', to za t─Ö us┼éug─Ö mo┼╝esz zap┼éaci─ç minimum 200 dol.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 mar 2013 17:28 
Wtajemniczony

Nie wiem czy na tak─ů dat─Ö dostajemy bilet. Czyta┼éam na Tweeterze CA, ┼╝e to nie jest ostateczna data i ┼╝e w p├│┼║niejszym terminie pojawi─ů si─Ö dwie opcje powrotu do kraju do wyboru. Ale by─ç mo┼╝e dotyczy to tylko brytyjskich aplikant├│w.
O co chodzi z przebukowaniem to wiem, tylko nie rozumia┼éam jaki to ma zwi─ůzek z ambasad─ů.

Czyli generalnie do biura CA nie ma nawet co pisa─ç. No trudno, ja wpisz─Ö to, co mam w "date due home".

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 mar 2013 17:42 
Expert

Je┼Ťli masz ju┼╝ placement, to w aplikacji masz dat─Ö rozpocz─Öcia pracy i dat─Ö ko┼äca, oraz due home i na te daty rezerwuj─ů bilety.
W zesz┼éym roku tak jak m├│wi─Ö, by┼éo konkretnie, indywidualnie napisane w aplikacji, ┼╝e zmiany nano┼Ť max do dnia x. Teraz chyba tego nie b─Ödzie. Ot├│┼╝, jak si─Ö okazuje zwi─ůzek z ambasad─ů ma to ogromny, nie b─Öd─Ö si─Ö wdawa─ç w szczeg├│┼éy, bo to forum publiczne, ale w ambasadzie podczas rozmowy - padaj─ů pytania odno┼Ťnie powrotu do domu, je┼Ťli data by┼éaby odst─Öpstwem od normy, to dlaczego. Je┼Ťli jeste┼Ť na ostatnim roku licencjatu i twierdzisz, ┼╝e idziesz na mgr, a wcze┼Ťniej masz obron─Ö we wrze┼Ťniu, to je┼Ťli masz dat─Ö 30 wrze┼Ťnia, to chyba niewykonalne, co nie? Wr├│ci─ç na nowy rok, obroni─ç si─Ö i jeszcze wzi─ů─ç udzia┼é w rekrutacji. W pratyce ludzie tak robi─ů, ale w teorii to naci─ůgane. Chodzi o to, ┼╝eby konsul wiedzia┼é, ┼╝e wracasz np. na rok szkolny, wiedzia┼é kiedy chcesz wraca─ç. Pracowa─ç mo┼╝emy do 25 wrze┼Ťnia, zosta─ç d┼éu┼╝ej, ale on mo┼╝e wbi─ç dowoln─ů dat─Ö, do kiedy masz wr├│ci─ç (ko┼äca wizy), wi─Öc takowa data jest konieczna cho─çby w przypadku programu counsellor, kt├│rym grace period nalicza si─Ö w dniu ko┼äca pracy, czyli np. counsellor ko┼äczy prac─Ö 20 lipca, to musi wr├│ci─ç do 20 sierpnia, czyli w tym pzypadku date due home m├│wi konsulowi o tym do kiedy ma by─ç wbita wiza.
Taki maj─ů wym├│g i ju┼╝, cho─ç nie wiem czy to nie tylko 'powiedziany' wym├│g, tzn. jedni m├│wi─ů 'po┼éowa kwietnia', drudzy 'przed wizyt─ů', to patrz─ůc wg pierwszych je┼Ťli bym si─Ö wyrobi┼éa z wizyt─ů do 15 kwietnia, to mog─Ö zmienia─ç daty...
Cho─ç formalnie NIGDZIE w necie, w informacjach nie ma napisane do kiedy moge zmienia─ç daty. Jakby kto┼Ť nie pisa┼é do biura, to nie wie, wi─Öc ja nie zak┼éadam nic oficjalnie, mo┼╝e te daty pojawi─ů si─Ö w aplikacji, zobaczymy.
Druga sprawa, ┼╝e podczas wizyty w ambasadzie, po rozmowie, ostatecznie potwierdza┼éo si─Ö daty, a dwa dni p├│┼║niej w aplikacji by┼éy wytyczne dot. lot├│w, kt├│rymi ju┼╝ w praktyce lecia┼éam. Po prostu chc─ů ju┼╝ rezerwowa─ç ostateczne loty.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 mar 2013 18:38 
Expert

ja mam date due home 10.10.2013 :P wiecie chcia┼éem, byc elastyczny na samym pocz─ůtku, jak jeszcze wszytsko jasne nie by┼éo. Koniec pracy mam na 29 sierpnia wiec podam, jak─ů┼Ť date w po┼éowie wrze┼Ťnia, bo w aplikacji jest na razie tylko data wylotu.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 mar 2013 21:19 
Wtajemniczony

To m├│j pierwszy wyjazd do Stan├│w, ale nie mam w─ůtpliwo┼Ťci, ┼╝e w ambasadzie czy konsulacie b─Öd─ů zadawali pytania o to, co b─Öd─Ö robi┼éa w Stanach, kiedy wracam itp. Zada┼éam takie pytanie, bo nie wiedzia┼éam jaki jest deadline co do potwierdzania lotu powrotnego, bo tak jak piszesz, nigdzie oficjalnych dat nie ma. I w sumie ja ju┼╝ od jakiego┼Ť czasu mam zablokowan─ů mo┼╝liwo┼Ť─ç zmiany date due home (nie wiem czy to normalna sytuacja?). A dwa, jaki┼Ť czas temu chyba na mi─Ödzynarodowym forum znalaz┼éam wpis, ┼╝e dat─Ö powrotu ostatecznie potwierdza si─Ö b─Öd─ůc ju┼╝ w Stanach. Ale mo┼╝liwe, ┼╝e by┼éa to totalna bzdura.
W moim przypadku nie ma problemu bo data ko┼äca pracy to 24.08, a date due home 8.09 z powodu egzamin├│w. Jad─Ö jako counsellor, wi─Öc mieszcz─Ö si─Ö w grace period. Jest mi to oboj─Ötne kiedy b─Öd─Ö potwierdza┼éa lot powrotny, ale jak mam to wpisa─ç w papierach kt├│re p├│jd─ů do konsulatu to fajnie by by┼éo zna─ç jakie┼Ť konkrety. W ka┼╝dym razie dzi─Öki za wyczerpuj─ůc─ů odpowied┼║, louder.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 mar 2013 21:20 
Nowy

Do┼é─ůczy┼é(a): 14 sty 2013 12:59
siema takie pytanie wypełniamy tez ta stronke https://cgifederal.secure.force.com? bo nie jestem pewny do końca?

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 mar 2013 22:28 
Expert

Do┼é─ůczy┼é(a): 14 maja 2010 22:57
Skad masz ten link????????? Na razie nic nie r├│b. Skad go masz?

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 mar 2013 22:33 
Expert

Sorki, za post pod postem, ale...

Pierwszy raz widze to. To raz. Dwa- nie ma "gov" w domenie. Trzy, wygl─ůda jak "po┼Ťrednik" czyli naci─ůgasz, kt├│ry bedzie chcia┼é wyci─ůgn─ů─ç kas─Ö od Ciebie za "pomoc w uzyskaniu wizy". Rocznie tysi─ůce os├│b si─Ö na to nabiera. W tym tacy, kt├│rzy chc─ů dosta─ç zielon─ů kart─Ö. S─ů sytuacje, ze ludzie podaj─ů swoje dane karty kredytowej i zeruj─ů im j─ů. W krytycznych przypadkach (przyk┼éady z Australii, bo tam te┼╝ to dzia┼éa), ludzie dostaj─ů wiz─Ö turystyczna i ┼Ťwiecie przekonani, ze jad─ů do legalnej pracy dostaja odmow─Ö wjazdu na lotnisku...

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 mar 2013 00:22 
Expert

AnnKa-┼╝e masz zablokowan─ů - normalne, zmienia si─Ö to pisz─ůc/dzwoni─ůc do biura.
Cytuj:
A dwa, jaki┼Ť czas temu chyba na mi─Ödzynarodowym forum znalaz┼éam wpis, ┼╝e dat─Ö powrotu ostatecznie potwierdza si─Ö b─Öd─ůc ju┼╝ w Stanach. Ale mo┼╝liwe, ┼╝e by┼éa to totalna bzdura.

Bo my lec─ůc musimy okre┼Ťli─ç kiedy chcemy opu┼Ťci─ç stany, tzn. masz lecie─ç do USA ju┼╝ z zakupionymi biletami, np. urz─Ödnik, kt├│ry pyta o to na lotnisku musi wiedzie─ç, ┼╝e masz np. rezerwacj─Ö na ten termin. Ja np. w Amsterdamie mia┼éam tak─ů sytuacj─Ö, ┼╝e mia┼éam wydrukowany bilet dotycz─ůcy lotu DO, a je┼Ťli chodzi o lot Z nie, bo nie mia┼éam jeszcze nic zarezerwowane online i mia┼éam such─ů dat─Ö. I by┼éo - gdzie mam bilet, albo dow├│d rezerwacji, ┼╝e wr├│c─Ö. Dla nich jest to bardzo wa┼╝ne, ┼╝eby pokaza─ç, ┼╝e wr├│cisz, mimo ┼╝e w praktyce w aplikacji szczeg├│┼éy dotycz─ůce lotu powrotnego pojawi┼éy si─Ö pod koniec sierpnia dopiero.
A co do Brytyjczyk├│w - oni mog─ů zatwierdza─ç dat─Ö p├│┼║niej, bo o ile o wiz─Ö do pracy musz─ů si─Ö stara─ç, to turystycznie maj─ů wjazd bez problemu, wi─Öc...
obi-wam : 10.10.2013
Osoba, kt├│ra chce w przysz┼éo┼Ťci lecie─ç z Ca powinna wr├│ci─ç na 1.10, cho─ç oficjalnie wiza wa┼╝na do 25.10. Jak mi dzi┼Ť powiedziano - zale┼╝y jak interpretowa─ç przepisy tj. my jako uczestnicy programu studenckiego na wizie studenckiej J-1, bierzemy udzia┼é w programie w okresie wakacji studenckich, pa┼║dziernik to ju┼╝ nie wakacje, nawet je┼Ťli jeste┼Ť na ost. roku studi├│w. Jak mi dzi┼Ť powiedziano, nawet je┼Ťli jeste┼Ť na ost roku, jest to oczywi┼Ťcie legalne (zostanie, nie praca), ale na w┼éasn─ů odpowiedzialno┼Ť─ç, bo konsul mo┼╝e by─ç podejrzliwy w tej kwestii.
Pewnie to dotyczy tej polityki udowadniania, ┼╝e co┼Ť Ci─Ö tu trzyma, ┼╝eby wr├│ci─ç tj. w przypadku ost roku studi├│w np. podyplom├│wka.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 mar 2013 13:43 
Expert

Do┼é─ůczy┼é(a): 22 lut 2009 12:29
korczaszko napisał(a):
siema takie pytanie wypełniamy tez ta stronke https://cgifederal.secure.force.com? bo nie jestem pewny do końca?

taki komunikat pojawia się standardowo po opłaceniu wizy, nie wypelniamy juz tego

Camp America Consultant

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 mar 2013 15:07 
Expert

Jeszcze raz- sk─ůd jest ta strona? Bo na pierwszy rzut oka wygl─ůda na pokrewna tym:
https://www.ausfis.org/
http://www.usafis.org/

Ale teraz je┼Ťli dobrze rozumiem pojawia sie to po op┼éaceniu online, tak? I na dole jest odno┼Ťnik do strony z domen─ů gov. Jeszcze nie p┼éaci┼éem online, a nawet najprawdopodobniej nie bed─Ö p┼éaci┼é online... ale dobrze wiedzie─ç. Dlatego raz jeszcze- skad ta strona? Czy jest to co┼Ť zwi─ůzanego z nowym systemem op┼éat za wiz─Ö?

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 mar 2013 16:42 
Wtajemniczony

Do┼é─ůczy┼é(a): 23 lut 2013 11:02
obi-wan napisał(a):
ÔÇ×Were you previously employed?ÔÇŁ- czy tu chodzi o zatrudnienie w USA? czy w og├│le?:P i czy podawa─ç wszytsko, czy tylko takie kt├│re s─ů udokumentowane itd?;)

Chodzi tylko o prac─Ö sta┼é─ů? Dorywczej (np. przez po┼Ťredniaka) nie wpisywa─ç?
Prosz─Ö o odp. je┼Ťli kto┼Ť wie :)

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 mar 2013 17:08 
Expert

co zaznaczy─ç w Passport/Travel Document Type??

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 mar 2013 17:14 
Obeznany

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 wrz 2012 16:25
Rozumiem że przyszły już do was dokumenty wizowe, tak?

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 mar 2013 17:22 
Expert

Do┼é─ůczy┼é(a): 24 sty 2012 22:43
obi-wan napisał(a):
co zaznaczy─ç w Passport/Travel Document Type??

Regular. Ja wpisałem regular. ;)

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 mar 2013 17:28 
Expert

a co wpisywali┼Ťcie w miejscu wydania paszportu, bo w paszporcie jest tylko ze organ wydaj─ůcy :P

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 mar 2013 17:39 
Pocz─ůtkuj─ůcy

Do┼é─ůczy┼é(a): 11 sty 2013 01:52
pisa┼éem do CA z tym miejscem wydania i odpisali mi, ┼╝e wpisa─ç miasto w kt├│rym odbiera┼ée┼Ť paszport

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 mar 2013 18:12 
Expert

aaa....te miejsca pracy, nazwy po angielsku czy po polsku? i to samo dotyczy sie miejsc nauki, szkoła srednia itd :)

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 mar 2013 19:23 
Wtajemniczony

Do┼é─ůczy┼é(a): 23 lut 2013 11:02
Info z instrukcji : "wpisz nazwę szkoły w języku polskim bez
polskich znak├│w."

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 mar 2013 19:34 
Expert

ale to sie tyczy tylko tej szkoły gdzie sie teraz uczymy chyba :P

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 mar 2013 21:32 
Expert

tak... tam masz teraz co robisz najpierw, a potem piszesz previously... teraz jeste┼Ť student i piszesz Twoja szko┼é─Ö. Mo┼╝esz doda─ç, ze gdzie┼Ť dorywczo pracujesz...

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 mar 2013 07:56 
Wtajemniczony

Roma napisał(a):
Rozumiem że przyszły już do was dokumenty wizowe, tak?

W tym roku wszystko dostaje si─Ö drog─ů mailow─ů, wi─Öc je┼Ťli masz placement to powinna┼Ť te┼╝ dosta─ç wiadomo┼Ť─ç z dokumentami i instrukcj─ů co i jak.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 mar 2013 21:50 
Obeznany

Dzi─Öki z rozp─Ödu wyl─ůdowa┼éo u mnie to w koszu.

Jeszcze mam pytanie. Je┼Ťli wpisa┼éam dat─Ö powrotu 25.09 to to ju┼╝ jest data taka ostateczna czy mo┼╝na j─ů zmieni─ç?

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 mar 2013 23:40 
Expert

Daty mo┼╝na zmienia─ç do 15 kwietnia, tudzie┼╝ max do wizyty w spr. wizy (tzn. telefonicznie s┼éysza┼éam, ┼╝e do wizyty, mailowo, z osob─ů kt├│ra prosi┼éa o potwierdzenie lot├│w 15 kwietnia).

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 mar 2013 20:32 
Obeznany

Do┼é─ůczy┼é(a): 07 lut 2012 19:43
Ja dzisiaj mailem dostałam odpowiedx, że date powrotu mozna zmienic do wizyty po wize ;)

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 mar 2013 22:42 
Expert

Kiedy można się spodziewać mniej więcej, wizyty w konsulacie? Papiery już odesłane tydzień temu :)

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2013 07:17 
Expert

Wypatruj maila, lub telefonu. Mysl─Ö, ze jako┼Ť zaraz po ┼Ťwi─Ötach wizyty rusz─ů :roll:

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 mar 2013 15:58 
Nowy

Do┼é─ůczy┼é(a): 29 mar 2013 15:54
paula2705 napisał(a):
korczaszko napisał(a):

taki komunikat pojawia się standardowo po opłaceniu wizy, nie wypelniamy juz tego

no wlasnie mi sie to pojawilo i sie zalogowalam i byla opcja, zeby wyznaczyc sobie date spotkania wizowego , wiec to zrobilam i dostalam na maila potwierdzenie o tym spotkaniu - czyli wszystko nie tak i bede miec jakies problemy w zwiazku z tym ? :oops:

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 mar 2013 16:31 
Expert

Dzisiaj to ju┼╝ po ptokach... ale dzwo┼ä do CA i powiedz zg┼éaszaj. We wtorek (dzi┼Ť podobno zamkni─Öte)

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 01 kwi 2013 11:32 
Expert

dadziaxd napisał(a):
paula2705 napisał(a):
korczaszko napisał(a):

no wlasnie mi sie to pojawilo i sie zalogowalam i byla opcja, zeby wyznaczyc sobie date spotkania wizowego , wiec to zrobilam i dostalam na maila potwierdzenie o tym spotkaniu - czyli wszystko nie tak i bede miec jakies problemy w zwiazku z tym ? :oops:

o ludzie... jest wyraznie napisane ze na termin wizyty nalezy CZEKA─ć. Dzwon do biura jutro od 10 rano i to odkr─Öcaj

Camp America Consultant

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 02 kwi 2013 12:40 
Nowy

Do┼é─ůczy┼é(a): 29 mar 2013 15:54
no fakt, jest napisane zeby czekac, ale po dokonaniu oplaty nie patrzylam na instrukcje wizowa tylko sie zasugerowalam tym, co mi sie na stronce pojawilo.. ale juz ok, wystarczylo anulowac spotkanie na tej stronie, wiec zaden problem x)

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 06 kwi 2013 14:54 
Obeznany

Do┼é─ůczy┼é(a): 28 mar 2013 20:31
Witam.

Czy w "Have you attended any educational institutions at a secondary level or above?" mam wpisa─ç te┼╝ dane swojego uniwersytetu czy bez niego? Nie chce przyj─ů─ç bez daty uko┼äczenia, a tej nie znam ..

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 06 kwi 2013 16:40 
Expert

a sko┼äczy┼ée┼Ť mgr? Jak nie, to dajesz nie.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 kwi 2013 16:04 
Pocz─ůtkuj─ůcy

Do┼é─ůczy┼é(a): 22 pa┼║ 2012 13:46
https://www.surveymonkey.com/s/Y3Z9ZB8

Wype┼éniali┼Ťcie to?

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 kwi 2013 17:10 
Expert

dafaq??? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Nie! Sk─ůd to?

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 kwi 2013 17:15 
Expert

Ja dostałam na maila.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 kwi 2013 18:29 
Pocz─ůtkuj─ůcy

Do┼é─ůczy┼é(a): 22 pa┼║ 2012 13:46
No ja w┼éa┼Ťnie te┼╝.
louder-> Wypełnione? czy olewasz?

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 kwi 2013 18:42 
Expert

Na waszym miejscu napisałbym na helpa, albo zadzwonił, ale logika podpowiada mi... no nie ma domeny .gov więc nie wiem... :roll:

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 kwi 2013 20:36 
Expert

Peter-> Jest to tytu┼éowane w ten sam spos├│b jak nasze maile z comiesi─Öcznymi formularzami do wype┼énienia, gdy byli┼Ťmy w USA. Ale ja czekam, nie by┼éo nigdzie informacji.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 kwi 2013 22:27 
Expert

Ale z tego co widze od CA przyszło, wiec chyba trzeba... ja counsellor, to nie dostaję takich rzeczy... nie dla psa kiełbasa :roll:

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 kwi 2013 22:35 
Expert

Do┼é─ůczy┼é(a): 24 sty 2012 22:43
Też mi dowaliło do SPAMu. Czekam na info :)

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 kwi 2013 10:55 
Expert

trzeba to wypelnic, zwykle potwierdzenie kiedy zaczyna sie Wasza szkola

Camp America Consultant

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 mar 2014 13:29 
Wtajemniczony

Do┼é─ůczy┼é(a): 25 lut 2014 23:44
Ja te┼╝ mam pytanie dotycz─ůce wype┼éniania formularza na rok 2014. Ot├│┼╝ w formularzu uczestnika musimy wpisa─ç dat─Ö powrotu do Polski. Sk─ůd mam wiedzie─ç jaka to ma by─ç data :)? W aplikacji zaznaczy┼éem maksymaln─ů mo┼╝liw─ů czyli 31.10, ale wiadomo, ┼╝e nikt nie b─Ödzie tyle siedzia┼é. Pisa┼éem do biura i powiedzieli mi, ┼╝e mo┼╝emy na programie Campower przebywa─ç maksymalnie do 30.09, st─ůd chyba wychodzi na to, ┼╝e dat─Ö powrotu do domu sam sobie mam wybra─ç i wpisa─ç w formularz, a oni na ten dzie┼ä mi lot zarezerwuj─ů, tak?

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 mar 2014 13:44 
Expert

Tak─ů jak─ů wpiszesz i potwierdzisz podczas spotkania w konsulacie (potwierdzisz z pracownikiem CA), bedzie Twoja data powrotu. W samym formularzu DS-160 nie piszesz konkretnej daty powrotu, ale 4 months.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 mar 2014 20:38 
Expert

Wpisujesz 30.09, a je┼Ťli jedziesz 1 i ostatni raz i/lub ko┼äczysz studia, to mo┼╝esz pracowa─ç do 25.09 i od tej daty maksymalnie 30 dni zosta─ç, czyli np. do 24.10 najbezpieczniej. Ostatni raz zatwierdzasz po spotkaniu wizowym. Jak podasz tam dozwolony (przepisowo) termin nawet w pa┼║dzierniku, to powiedz, ┼╝e jedziesz ostatni raz, jeste┼Ť na ostatnim roku, wtedy zmieni─ů, bo zawsze jest kr─Öcenie nosem, ┼╝e niby do 30.09. Zostanie do 31.10 to przekroczenie grace period. Na naszej wizie mo┼╝esz najwcze┼Ťniej wjecha─ç 25 maja, sko┼äczy─ç prac─Ö 25 wrze┼Ťnia (4 miesi─ůce) i zosta─ç 30 dni wi─Öcej na podr├│┼╝ wewn─ůrz USA, co tam chcesz. ┼ü─ůcznie 5 miesi─Öcy i ani dnia d┼éu┼╝ej. W praktyce bezpieczniej wlecie─ç ju┼╝ 23-24 pa┼║dziernika.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 mar 2014 20:23 
Obeznany

Returnerzy co zaznaczali┼Ťcie w pytaniu:
Have you been ten-printed?
Tak czy nie? Z tego co pami─Ötam to brali tylko 2 palce ale nie jestem pewna.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 mar 2014 23:49 
Expert

Brali najpierw kciuk, potem 4 palce, z ka┼╝dej r─Öki.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 55 ] 

Nowe posty

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do:  
´╗┐ cron
Korzystanie z Witryny oznacza zgod─Ö na wykorzystywanie plik├│w cookie, z kt├│rych niekt├│re moga by─ç ju┼╝ zapisane w folderze Twojej przegladarki. Wi─Öcej informacji mo┼╝na znale┼║─ç w Polityce prywatno┼Ťci w sprawie ciasteczek. ┼üukasz Karwowski for Camp America

statystyka

Designed by Łukasz Karwowski for Camp America