Nowe posty

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 27 ] 
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Indeks - problem
PostNapisane: 13 maja 2012 15:52 
Wtajemniczony

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 lut 2012 15:52
Witam we wtorek mam wizyt─Ö w ambasadzie, jednak┼╝e nie mog─Ö wydoby─ç indeksu z dziekanatu? jak my┼Ťlicie czy wystarczy wa┼╝na legitymacja i za┼Ťwiadczenie o studiowaniu czy jednak za wszelk─ů cen─Ö musz─Ö ten indeks mie─ç?

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 maja 2012 16:30 
Expert

Do┼é─ůczy┼é(a): 12 kwi 2011 15:44
Mnie tam w tamtym roku sprawdzał indeks...

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 maja 2012 16:33 
Expert

Do┼é─ůczy┼é(a): 23 lis 2011 00:34
Jak ja by┼éam to jedna dziewczyna te┼╝ nie mia┼éa indeksu tylko za┼Ťwiadczenie z uczelni, ┼╝e studiuje, ale nie mia┼éa wykazu ocen i nie wesz┼éa. Musia┼éa umawia─ç si─Ö na drugi raz.

Camp Favorite 2014

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 maja 2012 16:43 
Obeznany

Do┼é─ůczy┼é(a): 22 sty 2012 23:10
Z tego co ludzie wielokrotnie pisali na forum - indeks jest KONIECZNY na spotkaniu o wiz─Ö.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 maja 2012 16:55 
Obeznany

Do┼é─ůczy┼é(a): 10 sty 2012 17:27
A co z lud┼║mi, kt├│rzy indeksu nie maj─ů? Z tego co wiem, na UJ ju┼╝ si─Ö ich nie u┼╝ywa, wszystko jest przez internet :) Wtedy chyba musi wystarczy─ç za┼Ťwiadczenie z uczelni?

Ja akurat w konsulacie indeks miałam, ale nie musiałam go pokazywać, więc z tym pokazywaniem go konsulowi też różnie bywa :)

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 maja 2012 17:10 
Expert

Do┼é─ůczy┼é(a): 23 lis 2011 00:34
Ta dziewczyna o kt├│rej wspomnia┼éam, te┼╝ m├│wi┼éa ┼╝e nie maj─ů indeks├│w tylko wszystko jest w komputerze. Mia┼éa ze sob─ů za┼Ťwiadczenie, ┼╝e jest studentk─ů, ale mimo to chcieli od niej oceny. Mo┼╝e w konsulacie jest inaczej ni┼╝ w ambasadzie, nie wiem. M├│wi─Ö tylko o tym czego sama by┼éam ┼Ťwiadkiem. :)

Camp Favorite 2014

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 maja 2012 17:16 
Expert

Do┼é─ůczy┼é(a): 21 gru 2010 15:18
jaki problem zalatwic wykaz ocen ze szkoły?:) ja zapłaciłem za to około 30 zl:). Wcale nie trzeba mieć koniecznie indeksu. Wystarczy wykaz ocen

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 maja 2012 18:02 
Expert

Do┼é─ůczy┼é(a): 20 lut 2011 12:52
W Ambasadzie przed rozmow─ů z konsulem sprawdzaj─ů czy masz indeks. Nie masz nie idziesz dalej. Mo┼╝e by─ç wykaz ocen.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 maja 2012 18:13 
Obeznany

Do┼é─ůczy┼é(a): 07 lut 2012 19:43
tez nie mam indeksu na mojej uczelni. wystarczy i┼Ť─ç do dziekanatu przedstwic sprawe, i powiedziec ze jest potrzebny wykaz ocen + to ze jestem studentk─ů. Dosta┼éam to w przeci─ůgu dw├│ch minut, w dw├│ch egzemplarzach. Rozmow─Ö z konsulem ju┼╝ mia┼éam, sprawdza┼é mi w┼éa┼Ťnie ten wykaz. Popatrzy┼é, popyta┼é, u┼Ťmiechn─ů┼é sie i przeszed┼é do innych pyta┼ä. wiec jest to jednak rzecz potrzebna.

M

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2012 10:10 
Nooo, mnie tez indeks sprawdzano, wiec na bank ci nie wystarczy zaswiadczenie

G├│ra

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2012 12:22 
Expert

Do┼é─ůczy┼é(a): 11 sty 2010 23:27
Ja byłam w Krakowie, lecę 4 raz i nic mi nie sprawdzali :)
Wiem te┼╝, ┼╝e Polacy cz─Ö┼Ťciej sprawdzaj─ů ni┼╝ Amerykanie.
Kole┼Ť obok mnie by┼é u konsul Polki i ona od razu zapyta┼éa go:
cyt: "Do you have legitymacja" :D lol ;-)

Indeks Ci nie potrzebny, ale wykaz ocen tak.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 maja 2012 10:27 
Wtajemniczony

Do┼é─ůczy┼é(a): 28 lut 2012 22:06
Ale chodzi o wykaz ocen na koniec tego semestru? czy mog─ů by─ç z poprzedniego? Bo ja np nie mam wszystkich wpis├│w i raczej ich nie zdob─Öd─Ö do 23.05 pomijaj─ůc fakt ┼╝e jeszcze s─ů egz kt├│re b─Öd─Ö zaliczac we wrzesniu...

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 maja 2012 12:27 
Expert

Do┼é─ůczy┼é(a): 14 maja 2010 22:57
Poprzedni, z 1 roku jesli masz... I na zaswiadczeniu niech jest, ┼╝e masz wpis na ten semestr co teraz na nim jeste┼Ť.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 maja 2012 16:03 
Wtajemniczony

Do┼é─ůczy┼é(a): 28 lut 2012 22:06
Tzn ja mam indeks, wpis na ten semestr w indeksie mam i cz─Ö┼Ť─ç ocen z tego sem tez ju┼╝ mam wpisanych. Wi─Öc za┼Ťwiadczenie ze szko┼éy jest mi jeszcze do tego potrzebne?

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 maja 2012 17:35 
Pocz─ůtkuj─ůcy

Do┼é─ůczy┼é(a): 29 gru 2011 22:52
freedom845 napisał(a):
Tzn ja mam indeks, wpis na ten semestr w indeksie mam i cz─Ö┼Ť─ç ocen z tego sem tez ju┼╝ mam wpisanych. Wi─Öc za┼Ťwiadczenie ze szko┼éy jest mi jeszcze do tego potrzebne?

Indeks wystarczy. Ja miałem np. tylko wpisy z poprzedniego semestru, bo wizyta była pod koniec kwietnia i jeszcze nie miałem żadnych zaliczeń wpisanych - a sam indeks był potrzebny do tego, żeby sobie oficer konsularny przewertował kilka stron i po chwili oddał go z powrotem.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 maja 2012 19:01 
Expert

Do┼é─ůczy┼é(a): 26 sty 2012 12:42
Peter...troche motasz :P.
Tylko returnerzy maj─ů mie─ç ksera semestru zimowego 2012 i letniego z poprzedniego roku, czyli oceny z DW├ôCH semestr├│w. Z reszt─ů informacje odno┼Ťnie tego chyba ka┼╝dy dosta┼é w mailu.
Osoby jad─ůce pierwszy raz maj─ů mie─ç oceny z semestru zimowego 2012, wpis w indeksie, ┼╝e s─ů na kolejnym semestrze i tyle. Jak kto┼Ť nie ma indeksu, to ma mie─ç wydrukowany wykaz ocen z piecz─ůtk─ů uczelni...Za┼Ťwiadczenie, ┼╝e studiujesz mo┼╝na potraktowa─ç jako dodatek, bo skoro masz wykaz ocen i legitymacj─Ö, to po co jeszcze papier? Chyba, ┼╝e masz kwasow─ů sytuacj─Ö i/lub nie masz z jakiego┼Ť powodu przy sobie legity (ale m├│wimy o jasnych sytuacjach pospolitego aplikanta). Wtedy mo┼╝esz sobie udowadnia─ç na r├│┼╝ne sposoby fakt, ┼╝e wiza Ci si─Ö nale┼╝y :mrgreen: .

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 maja 2012 19:13 
Expert

No ok... ale je┼Ťli nie mam indeksu, bo np. szko┼éa nie ma indeksu (jak u mnie) to na wykazie nie ma pieczatki "wpisany na kolejny semestr". Takze by m├│c udowodni─ç, ┼╝e ciagle studiuj─Ö, a poprzedni semestr zaliczy┼éem i uzyska┼éem wpis, za┼éatwiam za┼Ťwiadczenie, gdzie za┼Ťwiadczaj─ů to co powinienem mie─ç w indeksie (kt├│rego de facto nie mam). Jednym s┼éowem w tym wypadku za┼Ťwiadczenie o studiowaniu nie pe┼éni roli za┼Ťwiadczenia, a jakby potwierdzenia tego wydruku.

Poza tym jestem zdania, ┼╝e lepiej mie─ç o 1, czy 2 papiery za du┼╝o ni┼╝ mie─ç za ma┼éo. Ja mia┼éem w/w dokumenty, za┼Ťwiadczenie z pracy, umow─Ö z pracy i nawet adres i dwa numery telefonu kole┼╝anki u kt├│rej sp─Ödz─Ö 3 dni zanim dojad─Ö na camp :twisted: Przygotowanie tego zaj─Ö┼éo mi 15 minut wi─Öcej. A prosz─ůc w dziekanacie o wykaz ocen, poproszenie o za┼Ťwiadczenie z napisem "wpisany na kolejny semestr" zajmuje mniej wi─Öcej tyle co przeczytanie tego posta...

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 maja 2012 19:26 
Expert

Aha ok, w sumie chodzi┼éo mi bardziej o to, ┼╝e za┼Ťwiadczenia ok, ale np. oceny z ca┼éego przebiegtu studi├│w niekoniecznie :P.
Co do tych za┼Ťwiadcze┼ä, to w przypadku Twojego programu jest to w jaki┼Ť spos├│b chyba istotniejsze. Ja osobi┼Ťcie mia┼éam indeks, legitymacje, za┼Ťw. ze studiuje, z pracy, za┼Ťw., ┼╝e dostan─Ö urlop bezp┼éatny na wakacje...No, ale ja wznawia┼éam studia i nic nie musia┼éam robi─ç, ┼╝eby wr├│ci─ç na studia, nie zdobywa┼éam ocen w sesji zimowej, bo je ju┼╝ mia┼éam i zacz─Ö┼éam wznowione studia od semestru, kt├│ry trwa. Ostatecznie i tak mi by┼é potrzebny tylko indeks i legitka, bo zdaniem pana w okienku wszystko wyglada┼éo dobrze :).

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 maja 2012 22:43 
Expert

No nie z calego przebiegu studiów, ale... W indeksie jest i tak cały ;)
Tak wla┼Ťciwie to ja na counselora jad─Ö, to na upartego w ogole studentem nie musz─Ö by─ç. Ale wol─Ö by─ç :D :roll:

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 08 mar 2013 15:27 
Wtajemniczony

Do┼é─ůczy┼é(a): 23 lut 2013 11:02
W┼éa┼Ťnie sko┼äczy┼éam studia I stopnia i dosta┼éam si─Ö na II stopie┼ä. Stary indeks oddany a nowy, gdy go dostan─Ö, b─Ödzie jeszcze bez ocen. Co mog─Ö ze sob─ů zabra─ç, opr├│cz legitymacji, ┼╝eby nie by┼éo problemu?

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 08 mar 2013 15:47 
Expert

Skoro masz indeks, to pewnie by┼éy te┼╝ karty ocean. Wystarczy zagada─ç w dziekanacie - daj─ůc pod 'zastaw' legitymacj─Ö nie powinno by─ç problemu z po┼╝yczeniem karty i udaniem si─Ö do ksero. Dobrze je┼Ťli babka na kopii da adnotacj─Ö 'zgodno┼Ť─ç z orygina┼éem' i masz ;).

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 maja 2014 22:43 
Wtajemniczony

Do┼é─ůczy┼é(a): 20 mar 2013 23:36
Mam takie pytanie: na mojej uczelni nie ma indeks├│w, a w instrukcji wizowej jest mowa tylko o "wydruku ocen z systemu USOS". Z jakiego czasu wstecz powinien by─ç ten wydruk tzn. czy rok akademicki 2013/14 czyli praktycznie tylko semestr zimowy wystarczy?

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 maja 2014 22:53 
Expert

Semestr zimowy i semestr letni 2013, mo┼╝e by─ç wydruk ca┼éo┼Ťci, ale musi by─ç piecz─ůtka. Pami─Ötaj o czasie - u mnie o wykaz ocen pisze si─Ö normalnie podanie do prorektora ds. studenkich i ma on prawo do rozpatrzenia wniosku w okresie 2 tygodni.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 maja 2014 14:57 
Expert

Do┼é─ůczy┼é(a): 23 lis 2011 12:11
Peter czy miales juz wizyte? Sprawdzali Ci indeks moze? Bo ja jestem na Erasmusie, nic tu nie mam a raczej mam chaos i tak sie zastanawiam czy legitymacja polska podbita do pazdziernika ratuje mi skore :D plus zaswiadczenie, ze jestem Erasmusem... mam nadzieje, ze na counsellora sie nie beda czepiac - ostatnio jak powiedzialam ze jestem po 2 roku i jeszcze sporo przede mna to gosc sie tylko usmiechnal i na nic nie patrzyl...

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 maja 2014 17:02 
Expert

No własnie po raz pierwszy mi sprawdzali... Indeks i legitymację. Nie wiem jak jest na Erazmusie- warto zadzwonić do Wawy.

Ja zawsze sam drukowa┼éem z systemu i szed┼éem do dziekanatu, gdzie bez mrugni─Öcia okiem dostawa┼éem piecz─ůtk─Ö. Ale jestem na prywatnej uczelni, wiec niby ┼éatwiej... :roll:

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 maja 2014 18:58 
Expert

U mnie podanie, a raz jak wydrukowa┼éam i posz┼éam z zamiarem dostania piecz─ůtki od r─Öki, to us┼éysza┼éam, ┼╝e "papier mamy i drukowa─ç umiemy" i w og├│le by┼éo wielkie zdziwienie, ┼╝e ja to chc─Ö i po co, dlaczego. Erasmus - za┼Ťwiadczenie plus legita wystarcz─ů w zupe┼éno┼Ťci (kole┼╝anka je┼║dzi┼éa tak dwa lata - Erasmus normalny i Erasmus praktyki).

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 maja 2014 08:28 
Expert

Do┼é─ůczy┼é(a): 23 lis 2011 12:11
Uff dzi─Öki za odpowiedzi - odpisuje dopiero teraz bo w┼éa┼Ťnie wr├│ci┼éam z mojej szalonej podr├│┼╝y Wegry - Krak├│w - W─Ögry :D
w papierach mia┼éam kompletny ba┼éagan plus ci─ůgle mam w paszporcie ten bia┼éy ┼Ťwistek I-94 :D
rozmowa z konsulem:
"oo widzę, że wracasz, fajnie było co? - Było ekstra.
A co b─Ödziesz robi─ç. -To samo, ┼╝agle, canoe i czasami ratownictwo.
Studiujesz? Tak na 4. roku
Super to ┼╝ycz─Ö Ci kolejnych udanych wakacji"

Uwielbiam! Nawet nie zerkn─ů┼é na legitymacj─Ö :D o indeksie nie wspominaj─ůc bo nawet nie posiadam. Ach te plusy bycia counsellorem no ale nie ma to jak sp─Ödzi─ç prawie 3 dni w podr├│┼╝y by odby─ç tak─ů pogaw─Ödk─Ö xD

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 27 ] 

Nowe posty

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do:  
´╗┐ cron
Korzystanie z Witryny oznacza zgod─Ö na wykorzystywanie plik├│w cookie, z kt├│rych niekt├│re moga by─ç ju┼╝ zapisane w folderze Twojej przegladarki. Wi─Öcej informacji mo┼╝na znale┼║─ç w Polityce prywatno┼Ťci w sprawie ciasteczek. ┼üukasz Karwowski for Camp America

statystyka

Designed by Łukasz Karwowski for Camp America